Organizator:

Podsumowanie IV edycji Omega Funeral Forum

Podziel się

Blisko 400 profesjonalistów z branży pogrzebowej spotkało się podczas dwudniowej konferencji OMEGA Funeral Forum w Poznaniu.

W dniach 18-19 kwietnia 2023 roku na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich odbyła się IV edycja Omega Funeral Forum, której organizatorem była Grupa MTP wspólnie z magazynem Omega.

Wydarzenie zostało objęte honorowym patronatem Międzynarodowej Federacji Organizacji i Firm Pogrzebowych FIAT-IFTA, oraz Wojciecha Labudy - Pełnomocnika Prezesa Rady Ministrów do spraw reform regulacji administracyjnych związanych z ruchem naturalnym ludności i ochrony miejsc pamięci. Patronat branżowy nad wydarzeniem objęła Polska Izba Branży Pogrzebowej.

Celem, który przyświecał organizatorom było stworzenie przyjaznej płaszczyzny służącej rzeczowej wymianie myśli i poglądów, na tematy, które od lat nurtują branżę funeralną. Podczas dwudniowej konferencji poruszone zostały cztery obszary, szczególnie bliskie branży funeralnej.

Kluczowym zagadnieniem było oczywiście prawo pogrzebowe, które od kilkudziesięciu lat nie doczekało się regulacji prawnej, a obecna propozycja zmiany prawa jest prawdziwą rewolucją dla tego sektora gospodarki. W debacie wzięli udział zarówno przedstawiciele instytucji państwowych oraz grono ekspertów w tym między innymi pełnomocnik Prezesa Rady Ministrów Wojciech Labuda, Prezydent FIAT-ITFA Marek Cichewicz, Prezes PIBP Robert Czyżak. Uczestnicy forum mieli wyjątkową okazję aby zadać nurtujące ich pytania bezpośrednio lub za pośrednictwem Internetu.

Ważnym punktem pierwszego dnia było również omówienie kompetencji związanych z kwestią komfortu  emocjonalnego pracowników oraz praktycznych sposobów wsparcia dla klientów zakładów pogrzebowych. Tą szczególna kwestię referowali dr Halszka Witkowska oraz ks. Tomasz Trzaska, którzy aktywnie działają na rzecz portalu "Życie warte jest rozmowy". Dla zwiedzających była również dostępna część warsztatowa będąca kontynuacją wykładu. O komforcie emocjonalnym pracowników opowiedziała również Sylwia Piskulska.

Drugi dzień forum rozpoczęliśmy od pokazu mistrza florystyki Mirosława Drohomireckiego właściciela Warsztatowni Daisy, który zaprezentował najnowsze trendy we florystyce funeralnej, dzieląc się nowinkami na temat techniki wykonywania wiązanek i kompozycji kwiatowych. O tym jak ważne jest współpraca z mistrzem ceremonii pogrzebowych opowiedziała Patrycja Owczarzak - mistrz świeckich ceremonii pogrzebowych. Dla pragnących podszkolić swoje umiejętności przemawiania na uroczystości pogrzebowej zaplanowaliśmy warsztaty z emisji głosu. O dobrych praktykach i savoir-vivre podczas pogrzebu opowiedział ks. Wojciech Nowicki. Ostatni panel konferencji przygotowaliśmy dal firm zainteresowanych rozwojem biznesowym w oparciu o nowoczesne trendy i innowacyjne technologie. 

Uczestnicy, którzy przybyli na konferencję Omega Funeral Forum otrzymali konkretną dawkę wiedzy zarówno merytorycznej jak i praktycznej, która daje solidną podstawę do wprowadzenia innowacji we własnych przedsiębiorstwach. Wspólnie z naszymi partnerami i patronami stworzyliśmy inspirujące wydarzenie, na bardzo wysokim poziomie merytorycznym, a przede wszystkim owocne pod względem biznesowym.  

Dziękujemy za udział w wydarzeniu, które również dla nas było ciekawym projektem, otwierającym nowe horyzonty. Mając na uwadze oczekiwania branży funeralnej zabieramy się do pracy nad kolejną edycją Omega Funeral Forum

Dziękujemy i do zobaczenia!