Organizator:

Czas wolny branżysty, czyli co warto przeczytać

Podziel się

Przed nami lato, które sprzyja chwilom dla siebie. Wieczory są coraz jaśniejsze, w kalendarzu wizją błogiego lenistwa kusi długi, czerwcowy weekend, a coraz bardziej świecące słońce przypomina, że urlop zbliża się wielkimi krokami. Podsuwamy zatem propozycje, które umilą wolny czas i pozwolą spojrzeć na branżowe perypetie z przymrużeniem oka.

Bez tabu. Caitlin Doughty fachowo, szczerze i z humorem rozprawia się z wieloma mitami i rozwiewa wątpliwości na temat umierania, rozkładu ciała i okoliczności, które mogą temu towarzyszyć. Autorka, która jest bodaj najsławniejszą na świecie właścicielką domu pogrzebowego, otrzymuje dziesiątki pytań dotyczących śmierci i zwłok. Te najciekawsze pochodzą od dzieci: Co stałoby się z ciałem astronauty, gdyby zostało wypchnięte z promu kosmicznego? Czy mogę babci wyprawić pogrzeb w stylu wikingów? Czy mój ukochany Mruczek nadgryzie moje zwłoki, gdy umrę? Jesteś zaintrygowany? Słyszysz podobne pytania od swoich znajomych? To może być książka dla Ciebie. Została wyróżniona Goodreads Choice Awards 2019 w kategorii Nauka i technologia.

Tytuł: Kiedy umrę, zjesz mnie, kocie?
Odpowiedzi na najdziwniejsze pytania o śmierć
Autor: Caitlin Doughty
Wydawnictwo: Otwarte
Liczba stron: 240
ISBN: 978-83-813503-3-4

Reportaż. Branża funeralna mówi o sobie. Autorka bez tabu obnaża kontrowersje i zaspokaja ciekawość każdego śmiertelnika. Stawia wiele ciekawych pytań: Dlaczego Polacy boją się planować swój pochówek? Jak wygląda polska branża pogrzebowa i dlaczego dochodzi w niej do zachowań nieetycznych? Z jakimi stereotypami spotykają się balsamiści, tanatokosmetolodzy, osoby sprzątające po zgonach, pracownicy zakładów pogrzebowych i krematoriów? Jakie nowości w branży pogrzebowej przyniósł XXI wiek? W jakie przesądy związane ze śmiercią wierzono w Polsce dawniej, a jakie są popularne obecnie? Poznanie odpowiedzi może być interesujące również dla osób pracujących w branży. Magazyn „Omega” miał swój wkład w powstanie fragmentów dotyczących innowacji.

Tytuł: Wszystko, co powinieneś wiedzieć, zanim umrzesz.
Tajemnice branży pogrzebowej
Autor: Małgorzata Węglarz
Wydawnictwo: MUZA SA
Liczba stron: 304
ISBN: 978-83-287-1655-1