_WYDANIA ARCHIWALNE

OMEGA 2/2018

18 maja 2018

Czytaj najnowsze wydanie magazynu „OMEGA” Idea Book dla branży funeralnej! Dowiesz się z niego w jakich kierunkach podążą europejska branża pogrzebowa oraz co zmienia RODO w codziennej działalności twojej firmy.

Tendencje najlepiej widać to podczas targów. W ostatnim czasie mieliśmy okazję przyglądać się nowym produktom i usługom pogrzebowym podczas targów TANEXPO w Bolonii oraz BEFA Forum w Düsseldorfie. W dziale TREND BOOK prezentujemy wiodące kierunki rozwoju branży funeralnej oraz przegląd interesujących produktów i usług.

Spoglądamy też w kierunku studentów, których prace dyplomowe związane są z branżą funeralną. Naszą uwagę przykuł kompleksowy, przemyślany w najdrobniejszych detalach projekt autorstwa Wojciecha Weissa, absolwenta Katedry Architektury i Urbanistyki Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu. Jego praca dyplomowa „Park Pamięci | Cmentarz Wertykalny – przestrzeń pomiędzy codziennością a wiecznością” przygotowana pod opieką promotora prof. dr hab. inż. arch. Wojciecha Bonenberga otrzymała Nagrodę Prezydenta Miasta Poznania w Konkursie im. Marii Dokowicz. Polecamy lekturę artykułu opisującego ten projekt propagujący ideę oswajania śmierci i jedności wszystkich ludzi wobec niej.

Od miesięcy przedsiębiorców branży pogrzebowej elektryzują informacje na temat wejścia w życie unijnej dyrektywy RODO regulującej przepisy dotyczące ochrony i przetwarzania danych osobowych. Wychodzimy naprzeciw potrzebom właścicieli domów pogrzebowych i krematoriów oraz zarządców cmentarzy – w niezwykle merytorycznym artykule przygotowanym przez ekspertów w dziedzinie ochrony danych osobowych z kancelarii WKB Wierciński, Kwieciński, Baehr „oswajamy” z najważniejszymi zagadnieniami podając konkretne przykłady.

Wielkimi krokami zbliżają się Targi MEMENTO Poznań. Będzie inspirująco i międzynarodowo! W naszym kalendarzu daty 15-17 listopada 2018 są już zakreślone na czerwono. Mamy nadzieję, że w Waszych również!

Katarzyna Supa
Redaktor naczelna Magazynu OMEGA